سیستم آموزشی Interchange

در هر جایگاهی که باشید و به هر حرفه ای که مشغول باشید، گاهی دوست دارید پا را از مرزهای همیشگی تان فراتر بگذارید. یک جهش، پیشرفت و موفقیت چشمگیر. اما این سنت شکنی مقدماتی لازم دارد و آن چیزی نیست جز یادگیری زبان انگلیسی. اگر به نقطه ای رسیده اید که فکر می­کنید دیگر زبان مادری برای رسیدن به اهداف و رویاهایی که در سر دارید، کافی نیست، نگران نباشید. در این دوره با مجموعه کامل کتاب های اینترچنج، منطبق بر استانداردهای روز جهان آشنا خواهید شد

پروفسور جک سی ریچاردز؛  خالق و مولف مجموعه کتاب­های اینترچنج

شاید اگر روزی پرفسور جک سی ریچاردز تصمیم نمی گرفت دست به تالیف کتاب های اینترچنج بزند، یادگیری زبان در کل جهان انقدر ساده نمی­شد. در حال حاضر بیش از 50 میلیون نفر در سراسر دنیا در حال یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از کتاب­های اینترچنج هستند. او دارای مدرک دکترا در رشته زبان شناسی کاربردی از دانشگاه فرانسوی زبان لاوان،  مدرس و مشاور برجسته در زمینه آموزش زبان است.همچنین به پاس تلاش های بی وقفه این استاد برجسته در سال 2011 مدرک دکترای افتخاری ادبیات از دانشگاه ویکتوریا به وی اعطا شد. پروفسور جک سی ریچاردز مولف بیش از 150 مقاله و کتاب در زمینه آموزش زبان است که به زبان های مختلف مثل چینی، فرانسوی، کره ای و غیره ترجمه شده است. لازم به ذکر است به منظور تطبیق و به روز رسانی کتاب های اینترچنج با نیازهای روز و فرهنگ زبان آموزان، این کتاب ها از زمان انتشار اولین نسخه  5 بار مورد ویرایش و اصلاح قرار گرفته است. قطعا شگفت زده می شوید اگر بگوییم نسخه پنجم مجموعه Interchange این مجموعه از نظرات 1500 معلم زبان در سراسر دنیا در گروه های تحقیق و نقد و بررسی استفاده شده است.

اهداف آموزش

  • تقویت گرامر زبان انگلیسی
  • تقویت واژگان زبان انگلیسی
  • آشنایی یا سیستم آوانگاری
  • آشنایی با اصول اصلی نگارش
  • ارتقا مهارت شنیداری Listening
  • ارتقا مهارت گفتاری Speaking
  • ارتقا مهارت درک مطلب Reading
  • تسلط به نکات اجتماعی و فرهنگی

مجموعه Interchange مناسب برای تمام سطوح، از مبتدی تا پیشرفته

فرقی نمی کند در چه سطحی باشید مجموعه اینترچنج برای تمام زبان آموزان از مبتدی تا پیشرفته یک انتخاب برتر است. این مجموعه در 4 سطح از مقدماتی و مبتدی تا متوسطه و پیشرفته تالیف شده است.شعار این مجموعه تجربه یک یادگیری بهتر است. اما خوشبختانه در حد شعار نمانده و مجموعه کتاب های اینترچنج با محتوای غنی و متدلوژی آزموده شده همواره بهترین نتایج را برای زبان آموزان به ارمغان خواهد داشت. بی دلیل نیست که این مجموعه در اکثر موسسات آموزش زبان انگلیسی در ایران نیز تدریس می شود.

سطوح کتاب :

مجموعه Interchange دارای چهار سطح می باشد که سطح اول سطح Intro است و برای زبان آموزانی مناسب است که سطح زبان آنها مبتدی است. سه سطح دیگر Interchange شامل سه سطح اصلی 1 تا 3 (Interchange 1, 2, 3) می باشد. هر سطح از اینترچنج شامل 16 بخش (16 Unit) می شود که هر بخش به بخش های زبانی متنوعی از جمله مهارت شنیداری، مهارت گفتاری، مهارت درک مطلب (Reading)، مهارت نوشتاری، تلفظ، گرامر… می پردازد.

رنگ جلد: زرد رنگ

سطح: مقدماتی

موضوع های کتاب Interchange intro

معرفی خود و دیگران،سلام و احوالپرسی ، پرسیدن اسم  و مشخصات دیگران / نامبردن اشیاء و پرسش و پاسخ در مورد جایگاه و محل اشیاء / صحبت کردن در مورد مکانهای جغرافیایی ،سوال و جواب در مورد زادگاه، ملیت ،زبان مادری، سن و توصیف افراد / صحبت در مورد وضعیت ظاهری و پوشش افراد ،صحبت در مورد آب و هوا و غیره

در کنار کتاب اصلی برای تقویت زبان و یادگیری عمیق تر کتاب تمرین طراحی شده است. در این کتاب تمریناتی از لغات تا مکالمه، گرامر  و درک مطلب برای یادگیری عمیق تر دانشجویان طراحی شده است.

موضوع های کتاب یک Interchange1:

. آشنایی و احوال پرسی  ۲٫ گذراندن روز  ۳٫ خرید از بازار  ۴٫ موسیقی  ۵٫ صحبت درباره خانواده  ۶٫ ورزش  ۷٫ تعطیلات و اوقات فراغت  ۸٫ آدرس دادن و آدرس گرفتن  ۹٫ صحبت درباره ظاهر افراد (چهره، لباس،…)  ۱۰٫ تجربه های عجیب  ۱۱٫ توصیف شهرها  ۱۲٫ بهداشت و درمان  ۱۳٫ رستوران  ۱۴٫ جغرافیا و توصیف رودها، کوه ها، دریاها…  ۱۵٫ دعوت، پذیرش و رد کردن دعوت  ۱۶٫ تغییرات در افراد و در زندگی

 

در کنار کتاب اصلی برای تقویت زبان و یادگیری عمیق تر کتاب تمرین طراحی شده است. در این کتاب تمریناتی از لغات تا مکالمه، گرامر  و درک مطلب برای یادگیری عمیق تر دانشجویان طراحی شده است.

موضوع های کتاب دوم Interchange2

. خاطرات گذشته  ۲٫ ترافیک و حمل و نقل شهری  ۳٫ توصیف خانه و آپارتمان  ۴٫ آشپزی  ۵٫ گذراندن تعطیلات  ۶٫ کار خانه و اعتراض های رایج در خانواده  ۷٫ فن آوری  ۸٫ تعطیلات رسمی و جشن ها  ۹٫ گذشته، حال، آینده  ۱۰٫ مهارت ها و توانمندی ها  ۱۱٫ بناهای معروف  ۱۲٫ افراد مشهور و موفق  ۱۳٫ سینما  ۱۴٫ ایما و اشاره، و ارتباط غیرکلامی  ۱۵٫ اخبار حوادث  ۱۶٫ بهانه و توجیه

 

در کنار کتاب اصلی برای تقویت زبان و یادگیری عمیق تر کتاب تمرین طراحی شده است. در این کتاب تمریناتی از لغات تا مکالمه، گرامر  و درک مطلب برای یادگیری عمیق تر دانشجویان طراحی شده است.

موضوع های کتاب سوم Interchange3

: . عشق و ازدواج  ۲٫ شغل و شخصیت افراد  ۳٫ تقاضاهای ناخوشایند  ۴٫ روزنامه  ۵٫ تفاوت های فرهنگی  ۶٫ شکایت های رایج  ۷٫ مشکلات جامعه شهری  ۸٫ رشته های دانشگاهی  ۹٫ مشاغل خدماتی  ۱۰٫ مدهای رایج در جامعه (غیر از لباس)  ۱۱٫ مراحل مختلف زندگی  ۱۲٫ عادت های بد  ۱۳٫ صنعت سینما  ۱۴٫ شرکت های موفق  ۱۵٫ قوانین عجیب  ۱۶٫ زنان موفق

 

در کنار کتاب اصلی برای تقویت زبان و یادگیری عمیق تر کتاب تمرین طراحی شده است. در این کتاب تمریناتی از لغات تا مکالمه، گرامر  و درک مطلب برای یادگیری عمیق تر دانشجویان طراحی شده است.

– snapshot

در این بخش یک شمای کلی از موضوع درس  ارائه می شود. زیان آموزان پیرامون موضوع درس با راهنمایی معلم به تبادل ایده می پردازند، با لغات جدید آشنا شده و با مفاهیم جدید درس درگیر می شوند.

2- مکالمه conversation

یک مکالمه کاربردی و به زبان نیتیو دانشجویان را در یک محیط شبیه سازی شده قرار می دهد. گفت و گو  همراه با گرامر جدید درس و متناسب با موضوع اصلی پیش می رود. فایل صوتی مکالمه در دو بخش ارائه شده ست. یک فایل صوتی که متن آن در کتاب آورده شده و بخش دوم با هدف تقویت مهارت شنیداری دانشجویان به متن آن دسترسی ندارند. زبان آموزان باید با گوش دادن به فایل صوتی به سوالاتی که در انتهای مکالمه آورده شده است پاسخ دهند.

3-  گرامر Grammar focus

بدون شک قواعد و گرامر یکی از مهم ترین بخش های زبان آموزی است. خوشبختانه در مجموعه کتاب های اینترچنج گرامرها به سادگی آموزش داده شده است. در این بخش در یک جدول نکات قواعد  به زبانی ساده توضیح داده شده است. علاوه بر تمرینات گرامری هر درس، یک سری تمرین در انتهای کتاب  تحت عنوان گرامر پلاس طراحی شده است.

 

4- واژگان Word power

شاید یکی از جذاب ترین بخش های هر درس همین قسمت است. یادگیری کلمات کاربردی متناسب با موضوع همراه با تمرینات،  اعتماد به نفس دانشجویان و دایره لغات آنان را افزایش می دهد.

5- فایل های صوتی listening

یکی از بخش های جذاب یادگیری زبان انگلیسی، تقویت مهارت شنیداری است .در بخش لیسنینگ سوالاتی مرتبط با فایل صوتی آورده شده است. دانشجویان باید با گوش دادن به آن به سوالات پاسخ داده و مهارت شنیداری خود را تقویت کنند.

6- بحث و گفتگوDiscussion

بعد از یادگیری لغات، گرامر و تسلط بر موضوع درس نوبت آن می رسد که دانشجویان درباره موضوعی که در این بخش عنوان می شود با هم به تبادل نظر بپردازند. هدف از طراحی این بخش تقویت مکالمه ای دانشجویان است.

 

7- نگارش writing

حالا نوبت آن میرسد که زبان آموزان دست به قلم شوند. در این بخش با ارئه یک موضوع دانشجویان  برای تقویت مهارت نگاشی زبان انگلیسی آماده می شوند. ابتدا از آنان خواسته می شود موضوع مرتبط را تصور کنند. برای درک بهتر چند خط نمونه مرتبط با موضوع رایتینگ در این بخش ارائه می شود. چه چیزی بهتر از این؟

8-perspectives

در این بخش با ارائه جملات مرتبط همراه با فایل صوتی زبان آموز بیش تر با موضوع درس درگیر می شود. در پارت ( (B از آن ها خواسته می شود تا پیرامون موضوعات طرح شده به صورت گروهی بحث کنند.

9- تلفظ Pronunciation

هر چه قدر هم که شما لغات جدید بدانید، از گرامر های پیچیده سر دربیاورید یا با اصطلاحات مختلف آشنا باشید اما اگر نتوانید آن ها را به شیوه ای صحیح ادا کنید فایده ای ندارد. انگار تمام تلاش های شما به باد رفته است. خوشبختانه مولفان اینترچنج این موضوع را حسابی در طول درس ها جدی گرفته اند. در بخش تلفظ شما با تکنیک ها و نکات مربوط به تلفظ واژه ها و شیوه ی درست اهنگ جملات آشنا می شوید. می بینید! در این کتاب همه چیز برای زبان آموزی حرفه ای آماده است.

10- گرامر پلاس Grammar plus

در بخش دهم نکات گرامری مربوط همراه با تمریناتی کاربردی و مفصل تکمیل می شود. در پارت B  این بخش مجددا دانش جویان با استفاده از قواعد جدید به ساخت جملات و بحث و تبادل با یکدیگر می پردازند. یک مشارکت لذت بخش در کلاس، زبان آموزان را بیش از پیش به یادگیری علاقه مند می کند.

 

11- اینترچنج Interchange

در این پارت که محتوای آن در آخر کتاب آمده است از دانشجویان خواسته می شود تا پیرامون موضوع درس به فعالیت گروهی بپردازند. محتوای این بخش عموما از طریق بازی، سرگرمی و کوییز ارائه شده است.

12- مطالعه Reading

یکی از مهارت های مهم زبان انگلیسی توانایی خواندن متن، درک مطلب و پاسخ به سوالات مربوط به آن است. آخرین بخش در هر درس از کتاب های اینترچنج مربوط به مهارت خواندن است. موضوعات بخش ریدینگ عموما جهانی بوده و دانشجویان با مسائل علمی، فرهنگی و گاهی طنز آمیز موضوع هر درس آشنا می شوند. در این بخش لغات جدید، ضرب المثل و اصطلاحاتی رایج نیز ارائه می شود. در پایان و بعد از خواندن از زبان آموزان خواسته می شود که به سوالات پاسخ دهند.

 

Grammar In Use course

Vocabulary In Use Course